هر بار پس از اتمام هر سری من تصمیم می‌گیرم که دیگر معماهای بومی را پایان بدهم. چرا که فکر می‌کنم ایده‌ای باقی نمانده که بتوان از آن معمای قشنگ ساخت. شاید اگر مهران نبود، به همان دو سری اول بسنده می‌کردم. ولی با اهتمام و رغبت مهران خدابنده سر هر سری متوجه می‌شوم که اشتباه می‌کردم و کلی ایده‌های ناب و زیبا وجود داشتند که اصلا به آن‌ها فکر نمی‌کردم.
با این حال پیدا کردن ایده‌های شایسته سخت‌تر و سخت‌تر می‌شد. به همین دلیل، پارسال یک فراخوان عمومی گذاشتیم و از شما درخواست کردیم که ایده‌های خودتان را برای‌مان ارسال کنید، تا بتوانیم در رصد کردن ایده‌ها از خلاقیت شما هم کمک بگیریم. تعداد بسیار زیادی درخواست ما را پاسخ دادند و با فرستادن معمای کامل یا با به اشتراک گذاشتن ایده‌های معماخیز به ما کمک کردند.

به طور خاص از اشخاص زیر تشکر می‌کنیم:

    صادق حجارپور (مرحله اول) - برای طرح کامل این معمایی که در عین ساده بودن‌ش یکی از قشنگ‌ترین معماهای سایت بوده.
    زهرا محبی (مرحله هشتم) - برای ایده‌ی بسیار هوش‌مندانه و کلیدی‌شان که با افزودن اندکی شاخ و برگ به یک معمای پخته و زیبا تبدیل شد.

افراد دیگری نیز بودند که ایده‌های قابل استفاده‌ای داشتند ولی ما نتوانستیم در این فرصت محدود آن‌ها را به معماهای سری چهارم برسانیم. من و مهران همینجا از همه‌ی شما تشکر می‌کنیم، چرا که با کمک کردن‌تان به ادامه یافتن سری معماهای بومی کمک کرده‌اید و این برای ما بسیار ارزشمند است.

        - حسام‌الدین اخلاق‌پور